o nas

Światełko Nadziei

Światełko utworzyli Rodzice autystycznego Michałka,którzy od 12 lat ,od kiedy zauważyli,ze „coś nie tak” walczą o powrót do ‚normalnego ” życia swojego Misia. Przez te lata otarli się o wiele niepowodzeń,kamieni pod nogami..jak i wspaniałych dni,miłych ludzi,dobrych terapeutów..,nauczyliśmy się żyć autyzmem i z autyzmem i dla autyzmu… Michaś-to nasz najmłodszy syn,ma dwóch starszych braci.

Ja-mama-mam na imię Renata,zainspirowała mnie choroba syna,zaczęłam się uczyć o autyzmie,o metodach rehabilitacji,skończyłam biomasaż, zaciekawił mnie mnie masaż dzieci autystycznych,to jak wiele daje dzieciom…a potem przyszedł pomysł na Auricule. Michałek miał już nią kontakt -na swoim synu zauważyłam niesamowitą poprawę w funkcjonowaniu całego organizmu,Michał zaczął wychodzić ze swojego świata w zakręconym słoiczku,więc pojechałam do Francji i przywiozłam ulepszoną ,udoskonaloną Metodę,żeby wszystkie dzieci miały możliwość rozwoju a ich Rodzice żeby poczuli w sobie Radość,że ich dziecko ,ze ich dziecko odbiera i przetwarza otaczający je Świat i rozumie ,widzi,słyszy,czuje,że wszystkie bodźce są odbierane przez organizm ,przez mózg.

Kiedy dowiadujemy się,że nasze dziecko zostalo zdiagnozowane,jako autystyczne,lub ma zaburzenia związane z autyzmem…jest to dla Rodziców -przytłaczające.

Punkt Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci z Niepełnosprawnością Intelektualna Światełko Nadziei i Auricula- powstał i jest -aby pomóc.

Jest to placówka-miejsce -gdzie każdy znajdzie „Światełko”-nikogo nie zostawimy i nie zostawiamy bez pomocy.

Chociaż większość naszych pacjentów stanowią dzieci świadczymy również usługi dla młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnościami.

Zapewniamy interwencję terapeutyczną,która jest skierowana na potrzeby dziecka,jak również potrzeby Rodzica i całej Rodziny.

U nas Rodzic znajdzie różne terapie mające na celu zwiększenie funkcjonowania dziecka w społeczeństwie,edukacji dziecka-

Nasz profesjonalny Zespół  ma doświadczenie w całym spektrum Autyzmu i sprzężeniach….

U nas  znajdziesz uśmiech, światło, pomocną dłoń… ukojenie, terapię, radość. U nas Twoje Dziecko osiągnie najwyższy potencjał.

Poprosiliśmy wspaniałych terapeutów,żeby z nami pomagali w rehabilitacji dzieci i tak powstało Światełko Nadziei,światełko,które dostaje u nas każde dziecko i oby płomień tego światła nigdy nie zgasła wręcz przeciwnie,żeby był coraz mocniejszy,bardziej jaśniejący i dawał uśmiech i Radość i Ciepło -Dzieciom i ich Rodzicom

Postanowiliśmy z mężem pomagać Rodzicom i dzieciom,bo wiemy ,co czeka Rodziców po usłyszeniu diagnozy,człowiek jest zagubiony,smutny,dlatego w Światełku każde dziecko z Niepełnosprawnością Intelektualną znajdzie pomoc. Każdemu dziecku trzeba podać dłoń i zapalić światełko.

Przy zakładaniu Punktu spotkaliśmy bardzo wiele cudownych osób,wspaniałych ludzi,którzy nam pomogli i z Serca Dziękujemy

Nasi „Aniołowie”

- Siwy Dom,

- Hurtownia Bartex,

- Zespół Placówek Edukacyjnych Olsztyn,

- Hokus-Pokus..Meble Dziecięce,

- Pani Bożena Michalska

Dyrektor ds. Promocji Granna

- Meble na wymiar Pan Krzysztof Dziadek

- Fundacja Małopolskie Serce

http://fundacjams.pl

Restauracja ,Pizzeria SOPRANO Nowy Sącz

Supermarket Rafa,
ul. Węgierska 78
Nowy Sącz
Supermarket internetowy z dostawą do domu:
www.e-rafa.pl

http://www.lampiony-chinskie.pl/Nefere_logo


Sensory Overload (Interacting with Autism Project) from Miguel Jiron on Vimeo.